MHL: Porażka z Janowem w pierwszym meczu ćwierćfinałowym play-off

01.03.2023

Wynikiem 1:3 zakończyło się pierwsze ćwierćfinałowe spotkanie rundy play-off Młodzieżowej Hokej Ligi z KS Katowice Naprzód Janów. Jedyną bramkę dla podopiecznych trenera Dominika Salamona zdobył Kirył Jastrabau.

W fazie play-off MHL rywalizuje się do dwóch zwycięstw. Hokeiści Pasów zajęli piąte miejsce w tabeli i o półfinał mierzą się z bezpośrednim rywalem czyli drużyną z dzielnicy Katowic. Już w 3. minucie gola zdobyli goście po strzale Maksyma Ustynowa i niepewnej obronie Ivana Khyrsy. Niespełna pięć minut później doprowadziliśmy do wyrównania – Damian Kapa idealnie obsłużył Kiryła Jastrabau i na tablicy świetlnej mieliśmy remis. Niestety była to jedyna bramka dla naszej drużyny w tym meczu.

W drugiej tercji nie brakowało kontrowersji, a sędziowie często odsyłali na ławkę kar zawodników obu drużyn. Nie uznano również gola dla Cracovii, który został zdobyty zbyt wysoko uniesionym kijem. W 25. minucie sposób na naszego bramkarza znalazł Maciej Bielec, a na trzy minuty przed końcem tej tercji trzecie trafienie dla katowiczan zdobył Oliwier Ksiondz, wykorzystując podwójną przewagę.

Podopieczni trenera Dominika Salamona walczyli do końca, Khyrsa zdołał nawet wybronić rzut karny, jednak to za mało, by myśleć o korzystnym wyniku. Rewanż już w sobotę 4 marca o godz. 17. na lodowisku „Jantor”. W przypadku zwycięstwa Pasów, trzecie i decydujące spotkanie odbędzie się w niedzielę również na obiekcie rywali.

MKS Cracovia – KS Katowice Naprzód Janów 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

1:0 – Ustynov – Saroka, Wróbel (2:07)

1:1 – Jastrabau – Kapa (6:54)

1:2 – Bielec – Skrodziuk, Ksiondz (24:06)

1:3 – Ksiondz – Maciaś, Lebek (37:27, 5/3)

Sędziowali: Marcin Majta (główny) – Paweł Zięba, Łukasz Barutowicz (liniowi)

Minuty karne: 8 – 12

Strzały: 18 - 27

Widzów: 100

Cracovia: Ivan Khyrsa – Jaracz, Kokoszewski; Jastrabau, Szatiłow, Sapiehin – Kapa, Iszczenko; Dziurdzia, Gumiński, Janeczek – Mentel, Tynka; Petrażytski, Lebedzew, Bryzgałow – Illia Khyrsa, Gorczyca, Slusarek, Malinowski, Kuzak

Naprzód: Świerczyna – Zielosko, Kania, Bielec; Skrodziuk, Ksiondz – Schmidt, Maciaś; Lebek, Stacherski, Ciepielewski – Kowolik, Kruszyński; Saroka, Ustynow, Wróbel – Król, Wojciechowski; Wojsław, Kazlouski, Gruca