MHL: Porażka po karnych z Sokołami Toruń

02.10.2022

W 8. kolejce Młodzieżowej Hokej Ligi na Lodowisku przy Siedleckiego 7 druga drużyna Pasów podejmowała MKS Sokoły Toruń. Po regulaminowym czasie gry był remis 3:3, a o zwycięstwie gości zadecydowały rzuty karne. Obie ekipy wykonały aż trzynaście serii najazdów.

W pierwszej tercji podopieczni trenera Dominka Salamona musieli uznać wyższość przyjezdnych. Dwa gole dla graczy z grodu Kopernika zdobył Szymon Maćkowski, z kolei gola dla Pasów strzelił Iwan Chyrsa. Ten sam zawodnik doprowadził do remisu na początku drugiej odsłony, wykorzystując grę w liczebnej przewadze.

Na kolejne trafienia przyszło nam czekać aż do 50. minuty, kiedy to Mikhail Sapehin wyprowadził nas na prowadzenie. Warto podkreślić, że po raz kolejny młodzi zawodnicy Cracovii wykorzystali osłabienie gości. Trzy minuty później sposób na naszego bramkarza znalazł Natalian Dobrzeniecki i było to ostatnie trafienie z gry w tym meczu. O zwycięstwie zadecydować więc miała dogrywka, a gdy ta nie przyniosła rozstrzygnięcia hokeiści przystąpili do wykonywania rzutów karnych. W tych lepsi okazali się torunianie, ale do wygranej potrzebnych było aż trzynaście serii, co jest swoistym rekordem.

Po siedmiu rozegranych meczach Pasy mają na koncie 16 punktów i zajmują piątą pozycję w tabeli. W przyszły weekend nasi młodzieżowcy zagrają na wyjazdach z Zagłębiem Sosnowiec oraz SMS PZHL Katowice.

MKS Cracovia - MKS Sokoły Toruń 3:4 k. (1:2, 1:0, 1:1, d. 0:0, k. 1:2)
    0:1 Szymon Maćkowski - Jan Walczak, Jakub Kwiatkouski (02:45)
    0:2 Szymon Maćkowski - Jan Walczak (11:01)
    1:2 Iwan Chyrsa - Mikhail Sapehin (16:31, 5/4)
    2:2 Iwan Chyrsa - Kirył Jastrabau (20:54, 5/4)
    3:2 Mikhail Sapehin - Herman Bryzgałow (50:40, 5/4)
    3:3 Natalian Dobrzeniecki - Władysław Szirin, Kamil Wiwatowski (53:41)
    3:4 Fiodor Łupanow (65:00, Karny decydujący)

Sędziowali: Kamil Bryniarski (główny), Łukasz Barutowicz (liniowy), Paweł Zięba (liniowy)
    Minuty karne: 12-26
    Strzały: 36-35
    Widzów: 30

Cracovia: I. Chyrsa - I. Chyrsa, A. Isczenko, M. Sapehin, I. Lebiedzeu, K. Jastrabau - D. Kapa, M. Kokoszewski, O. Adamczyk, N. Szatiłow, H. Bryzgałow - K. Mętel, D. Tynka, R. Krztoń, M. Malinowski II, M. Kuzak - O. Kuczek, J. Ślusarek, W. Brzozowski, J. Janeczek.

Sokoły: S. Guranowski - Ł. Korzestański, W. Telnow, J. Kwiatkouski, J. Walczak - M. Sawicki, N. Dobrzeniecki, M. Stańczyk, K. Wiwatowski, R. Podborny - W. Szirin, F. Łupanow, I. Chromyszyn, W. Andruszczenko, N. Bondar - W. Oksanicz, S. Maćkowski.