MHL: Pierwsze domowe mecze w 2023 roku

  13.01.2023
  MHL: Pierwsze domowe mecze w 2023 roku

  W piątek, zgodnie z terminarzem, hokeistów Comarch Cracovii czeka przymusowa pauza. Nie oznacza to jednak braku hokejowych emocji na Lodowisku przy Siedleckiego 7 w Krakowie. Druga drużyna Pasów zmierzy się z dwoma czołowymi drużynami Młodzieżowej Hokej Ligi: SMS PZHL Katowice oraz UKS Zagłębie Sosnowiec.

  Hokeiści rezerw w miniony weekend odnieśli dwa zwycięstwa na północy kraju – w piątek 8 stycznia rozgromili 8:0 Sokoły Toruń, a dzień później pokonali 3:1 Stoczniowca Gdańsk. Teraz podopiecznych trenera Dominika Salamona czeka o wiele trudniejsze zadanie. Już dziś o godz. 18:30 skrzyżują kije z wiceliderem tabeli czyli Szkołą Mistrzostwa Sportowego z Katowic, a dzień później o godz. 11. podejmą UKS Zagłębie Sosnowiec. Zespół prowadzony przez trenera Grzegorza Klicha zajmuje aktualnie siódmą pozycję w tabeli.

  Druga drużyna Pasów radzi sobie jednak wyśmienicie w obecnym sezonie i po dziewiętnastu rozegranych meczach ma na koncie 37 punktów, co pozwoliło im uplasować się na piątej pozycji. Liderem klasyfikacji kanadyjskiej jest z kolei napastnik Kirył Jastrabau, który zdobył dotąd aż 47 punktów za 21 goli oraz 26 asyst! Dodajmy jeszcze, że pierwsze osiem drużyn po zakończeniu rundy zasadniczej uzyska awans do fazy play-off, której zwycięzca otrzyma tytuł mistrza Młodzieżowej Hokej Ligi.

  Zapraszamy do kibicowania drużynie z trybun Lodowiska przy ul. Siedleckiego 7 w Krakowie. Wstęp wolny!

  Wyniki i tabela MHL dostępne są W TYM MIEJSCU

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ