MHL: MKS Cracovia – UHT Sabers Oświęcim, środa, godz. 16:45 [ZAPOWIEDŹ]

  24.10.2023
  MHL: MKS Cracovia – UHT Sabers Oświęcim, środa, godz. 16:45 [ZAPOWIEDŹ]

  Druga drużyna Pasów pod wodzą trenera Dominika Salamona walczy o awans do fazy play-off Młodzieżowej Hokej Ligi. Już w środę w ramach 15. kolejki krakowianie podejmą lokalnego rywala czyli ekipę „Szabli” z Oświęcimia.

  Cracovia ma za sobą niezbyt udany weekend, w którym zanotowała aż dwie porażki. W sobotę na własnym lodowisku musieliśmy uznać wyższość Naprzodu Janów Katowice 3:5, z kolei dzień później w Tychach ulegliśmy miejscowemu MOSM 1:5. Takie wyniki sprawiły, że drużyna trenera Dominika Salamona uplasowała się na ósmej i ostatniej pozycji, dającej awans do play-off. W sumie Pasy po trzynastu rozegranych spotkaniach mają na koncie dziewiętnaście punktów i do szóstego Sabers tracą dwa „oczka”. Należy jednak podkreślić, że nasi najbliżsi rywale mają o jedno spotkanie rozegrane mniej.

  Przyjrzyjmy się jeszcze klasyfikacji kanadyjskiej. Najlepiej punktującym zawodnikiem jest Nikita Szatiłow, który zajmuje szóste miejsce w zestawieniu. Napastnik Cracovii zdobył dotąd 5 goli i zaliczył 19 asyst, co dało mu łącznie 24 punkty. Drugą pozycję w wewnątrzklubowej klasyfikacji zajmuje natomiast Kirył Jastrabau, zdobywca 11 goli i 7 asyst. Napastnik Pasów jednak ze względu na uraz zagrał tylko osiem spotkań i póki co jest w trakcie odbudowy formy. Najbliższa okazja na poprawę dorobku punktowego nastąpi w najbliższych dniach, bowiem Pasy rozegrają dwa spotkania na własnym lodziie.

  Już w środę 25 października o godz. 16:45 do Krakowa zawita ekipa z Oświęcimia. Z kolei w niedzielę 29 października o godz. 11. zmierzymy się z zamykającą stawkę Szkołą Mistrzostwa Sportowego z Bytomia. Wstęp na oba mecze jest bezpłatny.

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ