MHL: Jednobramkowa porażka z liderem

09.10.2022

Hokeiści drugiej drużyny Pasów w meczu 10. kolejki Młodzieżowej Hokej Ligi doznali wyjazdowej porażki z drużyną Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Katowic. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla rywali, a o przegranej zadecydowała druga tercja, w której podopieczni trenera Dominika Salamona stracili dwie bramki.

Przez ponad trzydzieści minut spotkania na zegarze widniał wynik bezbramkowy, a pierwsze trafienie w 31. minucie zdobył Błażej Chodor. Po tym golu gospodarze poszli za ciosem i po sześciu minutach wynik podwyższył Damian Rączka. Hokeiści Pasów przełamali się dopiero w 47. minucie, kiedy to po podaniach Damiana Tynki i Ivana Lebedzeu do bramki rywali trafił Wiktor Brzozowski.

Krakowianie walczyli o doprowadzenie do remisu, oddając w sumie aż 39 celnych uderzeń. Dodatkowo na niespełna pół minuty do końca regulaminowego czasu gry do boksu zjechał bramkarz Illia Khyrsa, jednak podopieczni trenera Artura Ślusarczyka utrzymali wynik i dopisali do swego konta kolejne trzy punkty.

Po dziewięciu rozegranych spotkaniach hokeiści Pasów z dorobkiem 17 punktów zajmują szóstą pozycję w tabeli. Kolejne dwa spotkania odbędą się w przyszły weekend na Lodowisku przy Siedleckiego 7 w Krakowie. W sobotę 15 października o godz. 11:15 podejmiemy TME ŁKH Łódź, a dzień później o tej samej godzinie skrzyżujemy kije z SMS Toruń.

MHL: SMS PZHL Katowice – MKS Cracovia  2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

1:0 – Chodor – Musioł (30:19)

2:0 – Rączka – Łojas (36:11)

2:1 – W. Brzozowski – Tynka, Lebedzeu (46:34)

Sędziowali: Marcin Majta (główny) – Mateusz Gwiozda, Michał Kret (liniowi)

Minuty karne: 8 - 2

Strzały: 22 - 39

Widzów: 80

SMS: Kura – Łukawski, Szlomski, Majewski, Dawid, Hofman – Chodor, Augustyniak, Musioł, Tumidalski, Moś – Bielecki, Pawlik, Rączka, Spyrka, Łojas

Cracovia: Illia Khyrsa – Ischenko, Ivan Khyrsa, Jastrabau, Lebedzeu, Sapehin – Kapa, Kokoszewski, Bryzgalau, Shatilov – Mętel, Tynka, Krztoń, Malinowski, Kuzak – Adamczyk, Kuczek, Janeczek, W. Brzozowski, Ślusarek