MHL: Hokeiści Pasów zagrają w Sosnowcu. Mecz w Łodzi odwołany

  15.10.2020
  MHL: Hokeiści Pasów zagrają w Sosnowcu. Mecz w Łodzi odwołany

  Już w najbliższy weekend do gry powrócą podopieczni trenera Dominika Salamona. Druga drużyna Pasów zagra na wyjeździe z wiceliderem tabeli Młodzieżowej Hokej Ligi UKS Zagłębiem Sosnowiec. Odwołane zostało natomiast drugie spotkanie wyjazdowe z TME ŁKH Łódź.

  W minioną sobotę Pasy mierzyły się z aktualnie najlepszą drużyną ligi – Polonią Bytom. Po zaciętym spotkaniu nasi hokeiści musieli uznać wyższość rywali, przegrywając 3:4. Było to ostatnie dotychczas rozegrane spotkanie naszych rezerw, bowiem mecz z HK Opole został przeniesiony na 12 listopada.

  Już 17 października rezerwy udadzą się na mecz do Sosnowca, gdzie zmierzą się z miejscowym UKS Zagłębiem. Przeciwnicy zajmują aktualnie drugą pozycję w tabeli z dorobkiem 24. punktów, a liderowi z Bytomia ustępują jedynie gorszym bilansem bramkowym. Hokeiści Pasów z kolei uplasowali się na piątej pozycji, a ich bilans to 15 punktów za 5 zwycięstw i 3 porażki.

  Nie dojdzie natomiast do skutku spotkanie z Łódzkim Klubem Hokejowym, które zaplanowano na niedzielę. Rywale poinformowali o odwołaniu dwóch meczów na własnym lodowisku.

  - W Sosnowcu mamy spore szansę na zwycięstwo. To ekipa, która prezentuje podobny poziom do Polonii, z którą przegraliśmy tylko jedną bramką i było to naprawdę wyrównane spotkanie. Z pewnością wzmocnią nas zawodnicy, którzy na co dzień występują w pierwszej drużynie – przekonuje lider klasyfikacji kanadyjskiej rozgrywek Kirył Jastrabu.

  Białorusin z polskimi korzeniami w ośmiu spotkaniach zdobył aż 22 (!) punkty za 9 goli i 13 asyst, a dzięki dobrym wynikom został włączony do szerokiej kadry ekipy prowadzonej przez trenera Rudolfa Roháčka.

  - Szkoda, że nie rozegramy drugiego meczu w Łodzi, ale nie zakłóci nam to cyklu treningowego. Prawdopodobnie odbędziemy w zamian dodatkowe zajęcia na lodzie, no i będzie oczywiście więcej czasu na regenerację – zakończył napastnik.

  Mecz z UKS Zagłębiem zaplanowano na godz. 17, a areną zmagań będzie Stadion Zimowy MOSiR przy ul. Zamkowej 4 w Sosnowcu.

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ