Marek Račuk: Słyszałem wiele dobrego o Klubie

  • Wywiady
09.05.2022
Marek Račuk: Słyszałem wiele dobrego o Klubie

Marek Račuk jest pierwszym wzmocnieniem spoza Polskiej Hokej Ligi 12-krotnych mistrzów Polski przed zbliżającym się sezonem. Rosły skrzydłowy w nowej drużynie będzie miał okazję występować ze swoimi rodakami – m.in. Alešem Ježkiem, Romanem Rácem, Martin Kasperlikiem czy Štěpánem Csamangó.

- Otrzymałem wiele pozytywnych informacji od hokeistów, którzy grali, bądź nadal występują w Klubie. Duże znaczenie miała też perspektywa gry w Hokejowej Lidze Mistrzów. To zadecydowało o moich przenosinach do Krakowa – wyjaśnia zawodnik, który może poszczycić się dobrymi występami na zapleczu czeskiej ekstraligi.

Przypomnijmy, że nasz nowy nabytek w obecnej Chance Lidze rozegrał 365 spotkań, a jego dorobek to  100 goli i 210 asyst! Na koncie ma też występy w najwyższej rodzimej ekstraklasie oraz lidze EBEL. Co ciekawe Comarch Cracovia będzie jednak jego pierwszym zagranicznym klubem.

- To dla mnie zupełnie nowe doświadczenie i zdecydowanie krok naprzód w karierze. Słyszałem o Klubie wiele dobrego. Wiem, że macie mocną drużynę, którą zawsze wymienia się w gronie faworytów do tytułu – mówi Račuk i dodaje:

- Nie będzie to jednak dla mnie pierwsza styczność z polskim hokejem. W przeszłości miałem już okazję mierzyć się z ekipami z waszego kraju. Pamiętam, że grałem przeciwko GKS Tychy i GKS Katowice.

Zawodnik może występować po obu stronach tafli oraz charakteryzuje się wysoką skutecznością.

- Moją największą zaletą jest umiejętne przytrzymanie krążka oraz skuteczne dogranie do partnerów z ataku. Zawsze jednak wypełniam zadania, które powierzy mi trener i staram się dobrze wywiązywać z powierzonej mi roli.

- Chcę wygrywać każdy mecz, więc interesuje mnie tylko zwycięstwo niezależnie od rozgrywek, w których będziemy występować – podsumowuje czeski napastnik.  

CRACOVIA TO RÓWNIEŻ