CLJ: Dwa zwycięstwa Pasów w Toruniu

25.01.2021

Za nami drugi turniej eliminacyjny do mistrzostw Polski juniorów, którego tym razem gospodarzem był klub MKS Sokoły Toruń. Podopieczni trenera Dominika Salamona po dwóch zwycięstwach objęli prowadzenie w zawodach.

Przypomnijmy, że zespoły walczące o awans do turnieju finałowego mistrzostw Polski Juniorów zostały podzielone na trzy grupy wg. klasyfikacji z poprzednich rozgrywek. Drużyna Pasów została przydzielona do grupy „C”, gdzie mierzy się z ekipami MKS Sokoły Toruń oraz KS Katowice Naprzód Janów. Regulamin rozgrywek przewiduje organizację trzech turniejów przez każdą z zainteresowanych drużyn.

Gospodarzem pierwszego z turniejów był Kraków, jednak w premierowym spotkaniu młodzieżowa drużyna Najstarszego Klubu Sportowego w Polsce musiała uznać wyższość torunian, przegrywając 1:5. W drugim starciu młodzi zawodnicy zrehabilitowali się i wysoko, bo aż 7:1 pokonali ekipę z Katowic. W drugim turnieju, który odbył się w miniony weekend Pasy wpierw zwyciężyły katowiczan 3:1, a następnie po dogrywce pokonali Sokoły 2:1.

Po czterech rozegranych spotkaniach krakowianie prowadzą w swojej grupie z dorobkiem 8 punktów. Ostatni z turniejów odbędzie się w dn. od 5 do 7 marca na Lodowisku „Jantor”. Do finałowych zmagań awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, a pozostałe wezmą udział w turnieju barażowym. Finał zaplanowano na ostatni weekend marca.